Val di Fiemme

Val di Fiemme se nachází na severu Itálie, v kraji Trento-Alto Adige, asi 40 km od města Bolzano a 60 km od Trenta. Délka údolí je asi 35 km, na severovýchodě hraničí s Val di Fassa a na jihozápadě s Val di Cembra. Zasahuje sem horské pásmo Lagorai, vápencová pásma Pale di San Marino, Latemar a Corno Nero.

Oblast Val di Fiemme nabízí nespočet sportovních a odpočinkových aktivit jak v létě, tak v zimě. V obou ročních obdobích si můžete užít nádherné výhledy buď na čerstvě zelené nebo zasněžené vrcholky italských Alp.

ZIMA

V zimě se vám otevírá 5 krásných lyžařských středisek s více jak 100 kilometry sjezdovek různých stupňů obtížností. Díky umělému zasněžování je možné zde lyžovat již od začátku prosince až do konce dubna. Val di Fiemme je zároveň rájem pro běžkaře - všem milovníkům tohoto sportu nabízí více jak 150 kilometrů tratí. A pokud ještě lyžovat neumíte, pak se můžete svěřit do péče lyžařských instruktorů z jedné ze čtyř lyžařských škol - zapsat se můžete do kurzů pro začátečníky i pokročilé nejen v klasickém lyžování, ale i v lyžování na běžkách a ve snowboardingu.

Kromě sjezdovek se zde nachází i další místa, kde si můžete buď odpočinout, nebo se věnovat jiným druhům sportu - jsou zde dva kryté bazény, tenisová hala, krytý zimní stadion a dvě přírodní kluziště nebo třeba tělocvična či střelnice.

LÉTO

I v letních měsících nabízí Val di Fiemme mnohé možnosti, jak strávit vaši dovolenou. Jsou zde pro vás připraveny mnohé stezky různých obtížností a to jak pro pěší túry, tak pro jízdu na horském kole. Můžete si tedy vychutnat příjemný pocit svobody obohacený o krásy okolní přírody a čerstvý horský vzduch.

Také v letní sezóně na vás čekají mnohá další místa, která nabízejí doplňkové sportovní vyžití. Jedná se třeba o kryté bazény, kryté sportovní centrum s tenisovými kurty a mnohé další.

VLASTNÍ DOPRAVA

Doporučená trasa

Praha - Mnichov - Innsbruck - Brennero - Bolzano Nord (sjezd z dálnice) – za platidly doprava – po cca 1 km kruhový objezd – dále Ponte Nova - Obereggen – Passo Lavaze – Varena

Dálniční poplatky v Itálii: 2 x 6 EUR

Poplatek za průjezd Brenneru: 2 x 9 EUR

 

Napište nám

Jsme tady pro vás

Je mnoho způsobů, jak nás kontaktovat.
Zde nám můžete napsat pár řádků...

bara@macrinum.cz;macrinum@macrinum.cz