Výlety

Výlety

Odpočiňte si od lyžování

Po ty z Vás, kteří chtějí poznat skrytou krásu zimních Dolomit,
nabízíme několik tipů na výlety

Vánoční trh v Bolzanu

Bolzano a Vánoce k sobě již léta patří. Projděte se centrem města, vánoční atmosféra na vás dýchne z každého kouta. Vkusně vyzdobená okna v domech, krásné výlohy v obchodech, všude typická vůně Vánoc a mile se usmívající lidé.
Dozvědět se více

Zábavné programy

Pro ty z Vás, kdo hledají rozptýlení

Neměli byste si nechat ujít návštěvu
některé z následujícíh atrakcí

Závod Marcialonga

Nejdůležitější událostí roku ve Val di Fiemme je závod v běžeckém lyžování, který každý rok se koná poslední neděli v lednu. Letos je to přesně v termínu 26.01. – 29.01. 2017. Startuje se z obce Moena a končí se na náměstí v městečku Cavalese. Celý závod je dlouhý 70 km, ale existuje i verze "light", která je dlouhá „pouhých 45 km“ a končí v městečku Predazzo. Tento závod je velmi populární a zájemci o něj se musí ucházet o startovní číslo už rok předem. 

Městečko Cavalese

Městečko Cavalese je hlavním střediskem oblasti Val di Fiemme. Najdete tu spoustu různých obchodů i kavárniček. Je zajímavé svojí architekturou, příkladem je krásný středověký šlechtický dům s renesanční fasádou, vedle kterého se tyčí malebná věžička z roku 1805. Sportovci si přijdou na své na zimním stadionu, kde si mohou půjčit brusle a předvést své umění na ledové ploše. Plavci si po lyžování mohou zarelaxovat v moderním plaveckém bazénu. Je možné využít i 5 hydromasážních van o teplotě 32 stupňů Celsia, 81 m dlouhou skluzavku nebo bazének pro děti. Nesmíme zapomenout, že právě Cavalese je cílovým místem výše zmíněného celosvětově známého závodu Marcialonga.

Město Bolzano

Bolzano je okresním městem regionu a jako spousta pohraničních měst v Itálii je bilingvní, úředními jazyky jsou italština i němčina. Má více jak 100 000 obyvatel a nesmírně bohatou historii. V městě se nachází spousta hradů: hrad Firmiano, Flavon, Hörtenberg, Mareccio, Roncolo a další. Mezi kostely stojí za zmínku románsko-gotický Dóm. Každému návštěvníkovi města doporučujeme procházku po pěší zóně, kde je mnoho obchodů a kaváren a především úžasný trh s čerstvým ovocem, pečivem a květinami. 

Napište nám

Jsme tady pro vás

Je mnoho způsobů, jak nás kontaktovat.
Zde nám můžete napsat pár řádků...

bara@macrinum.cz;macrinum@macrinum.cz