Abruzzo

Oblast Abruzzo leží ve střední Itálii východně od hlavního města Říma. Po celé východní části regionu se nachází dlouhé písečné pláže, které vybízejí k relaxaci a odpočinku.

Oblast na středovýchodě Itálie patří k nejkrásnějším místům v Itálii, neboť není tolik poznamenaná turistickým ruchem. Celá oblast je národní rezervací s překrásnou přírodou i historickými památkami. Abruzzo se rozkládá v nejvyšší části Apenin, která v zimním období nabízí lyžování a v létě své návštěvníky zaujme především dlouhými písčitými plážemi. Abruzzský záliv je dlouhý asi 129 km.

Jeho největším lákadlem je nádherná příroda a hornaté národní parky. Mezi nejvýznamnější patří NP Gran Sasso s nejvyšším vrcholem Corno Grande (2912 m n. m.) a NP Majella. Nejjižnější část regionu zaujímá Abruzzský národní park pokrytý bukovými lesy, který má zaručit uchování typické místní krajiny a vzácných druhů flóry a fauny.

Podél pobřeží Jadranu se táhnou početná letoviska, z nichž doporučujeme navštívit městečka Atri, Vasto nebo Lanciano s mnoha pozoruhodnými kostely. Za vidění také stojí města jako Pescara, Chieti a mnohá další. Historie a krásy měst okouzlí snad úplně každého návštěvníka.

Nesmíme zapomenout ani na typickou abruzzskou kuchyni, která určitě stojí za ochutnání. Tento kraj také nabízí dobré podmínky pro pěstování vína. Typická abruzzská vína se nazývají Trebbiano d'Abruzzo a Montepulciano d'Abruzzo.

Tedy zkrátka a jednoduše: Abruzzo stojí za návštěvu!

 

Napište nám

Jsme tady pro vás

Je mnoho způsobů, jak nás kontaktovat.
Zde nám můžete napsat pár řádků...

bara@macrinum.cz;macrinum@macrinum.cz