Řím

Těžko by člověk na světě hledal město z hlediska historie tak významné, jako je Řím. Stavby, které se zde dochovaly, nám připomínají doby od starověku až po současnost. Mnoho slavných památek je koncentrovaných na malém místě – během pár hodin je tak možné projít místa, jejichž názvy se proslavily po celém světě.

Naše putování začíná u Kolosea – arény pro více než 50 000 lidí, která zažila gladiátorské zápasy stejně jako lodní bitvy. Antický svět nám připomene ještě několik dalších památek, jako jsou například římská fóra. Procházet budeme přes Kapitolské náměstí, architektonické dílo mistra Michelangela, abychom došli na Benátské náměstí, kde z balkonu řečnil před davy lidí samotný Mussolini. Dále společně vhodíme minci do fontány di Trevi a celý výklad zakončíme pod slavnými Španělskými schody.

Během exkurze je zajištěn výklad zkušené, česky mluvící průvodkyně. Po prohlídce je čas rovněž na individuální program, během kterého můžete zamířit na Navonské náměstí, k mohutnému dramaticky vyhlížejícímu Pantheonu či na Svatopetrské náměstí, anebo se třeba oddat nákupům na slavné ulici Via del Corso. Úplný výčet památek i jakékoliv jiné bližší informace žádejte u svých delegátů.

Cena: dospělý 36 EUR, děti do 12let 32 EUR.

Napište nám

Jsme tady pro vás

Je mnoho způsobů, jak nás kontaktovat.
Zde nám můžete napsat pár řádků...